Autor Wiadomość
Abed
PostWysłany: Śro 6:18, 28 Lut 2007    Temat postu:

Carmen Electra Giving A Head And Taking A Load!
http://Carmen-Electra-Giving-A-Head-And-Taking-A-Load.org/WindowsMediaPlayer.php?movie=1142807
??
PostWysłany: Czw 12:51, 11 Maj 2006    Temat postu:

NASRANE MACIE...
szalonyelektryk
PostWysłany: Sob 21:20, 11 Mar 2006    Temat postu:

Trudno nie zgodzić się z powyższymi negatywnymi opiniami na temat totalitarnej interpretacji "Procesu". Jednak co poradzić jeśli Krzysztof A. nie ma wyboru - jeśli jest zmuszony do pisania na taki właśnie temat? Może jest uczniem lub studentem a tacy ludzie nie mają aż tak wielkiego wpływu na swój los jak oczekują tego 'pimke' oraz 'K.'
A może Krzysztof A. poszukuje takich książek właśnie w celu podjęcia polemiki z padającymi w nich argumentami za taką drogą interpretacji?
Tatyana
PostWysłany: Śro 22:55, 25 Sty 2006    Temat postu:

Ja uważam, że ilość interpretacji " Procesu" jest bardzo duża. Kazdy odczytuje ten utwór na swój sposób... U mnie w liceum było na prawde kilka różnych opinii. Powiesć ponadczasowa i uniwersalna. Tyle. Przez tajemniczość i mnogość interpretacji, pragniemy się zagłębić w jego utwory, a potem i w jego samego, w jego umysł. Nie powinno sie zatem szukać jednego i niezawodnego odczytania dzieła. To chyba niewykonalne, a przynajmniej bardzo trudne.
Krzysztof A.
PostWysłany: Śro 0:32, 25 Sty 2006    Temat postu:

Widze że będe musiał się jeszcze raz porządnie zastanowić nad tym totalitaryzmem w procesie. Dziękuje za odpowiedź
pimke
PostWysłany: Sob 21:12, 21 Sty 2006    Temat postu: "Proces" Franza Kafki a totalitaryzm

Odczytywanie "Procesu" Franza Kafki jest, moim skromnym zdaniem, interpretacją niewłaściwą. Już śpieszę wytłumaczyć dlaczego. Najwięcej interpretacji mówiących, że "Proces" Kafki jest krytyką totalitaryzmów, powstało właśnie za czasów panowania reżimów komunistycznych w Europie Wschodniej. Przeciwnicy systemu odczytywali Kafkę jako pisarza, który w swoich dziełach krytykował totalitaryzmy. Właśnie był to jeden z powodów, dla których Kafka był zabroniony w czasie stalinizmu w państwach komunistycznych. Interpretację taką częsta można znaleźć w szkolnych opracowaniach lektur. Interpretatorzy Kafki z czasem doszli do wniosku, że teoria ta jest nieprawdziwa, opiera ona się bowiem wyłącznie na domysłach. Największym argumentem przeciwko te tezie jest najważniejsze zdanie "Procesu". Zapewne pytacie się, które zdanie jest najważniejsze ? Moim zdaniem to: "Sąd niczego od ciebie nie chce. Przyjmuje cię, gdy przychodzisz, wypuszcza, gdy odchodzisz." Zdania te padają w katedrze z ust księdza, który rozmawia z Józefem K. Nie ma wątpliwości co do tego, że sąd jest tą wielką i niezrozumiałą instytucją w "Procesie", która była niekiedy interpretowana jako system totalitarny. Ksiądz objaśnia jednak, że nie chodzi tutaj o sąd zewnętrzny, lecz ten wewnętrzny. Właśnie dlatego, moim zdaniem, "Proces" Franza należy odczytywać jako przesłanie bardziej egzystencjalne aniżeli polityczne. Jeśli chcesz napisać pracę na wyżej wymieniony temat z totalitaryzmem z Józefem K. w roli głównej, to lepiej tego nie czyń. Spróbuj odczytać "Proces" na inny sposób (niekoniecznie egzystencjalny).
K.
PostWysłany: Sob 20:42, 21 Sty 2006    Temat postu:

Stary, a po co Ci zaraz totalitaryzm? Idź do pierwszego lepszego urzędu i od razu poczujesz się jak Józef K.
Krzysztof A
PostWysłany: Sob 17:20, 21 Sty 2006    Temat postu: "Proces" F.Kafki a totalitaryzm

Witam Poszukuje książki, artykóły itp. w których podjęta byłaby interpretacja "Procesu" F. Kafki odnosząca się do ustroju totalitarnego.
Może ktoś zna tytuły i autorów takich publikacji i zechciałby podzielić się tą cenną dla mnie wiedzą. Byłbym bardzo wdzięczny.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group